Koncert Mňága a Žďorp

Mňága je jednou z mých nejoblíbenějších hudebních skupin a texty Petra Fialy mě provázejí životem prakticky od narození. O tom, že svět je jenom hodinový hotel, jsem si pobrukoval už ve školce a přestože jsem smyslu textu porozuměl až několik let na to, byla mi odjakživa tato kapela velice blízká. Vždycky jsem u ní obdivoval schopnost vyprávět pomocí několika málo slov poměrně velké příběhy a těžko hledám interpreta, který dokáže povýšit stereotyp a banalitu všedního dne na umění tak, jak to umí právě ona.

„Dnes ráno jsem spočítal, že je tohle náš 3292, koncert…,“ ozvalo se z repráků a po uši naplněná Musilka se otřásá v základech. Miluju tu atmosféru, která panuje na Mňágy koncertech! Z českých hudebníků dokáže snad jen Nohavica oslovit tolik různých generací lidí. Ostatně za těch 25 let existence kapely se není čemu divit a je obdivuhodné, jak energickým dojmem na své fanoušky působí. Po úvodní hitovkové části koncertu začala kapela hrát písně z nově připravované desky, kterou hodlají natočit v Číně(!). Skladby sice neznámé, ale rozhodně zajímavé a hlavně si získávají mou přízeň za způsob, jakým chtějí přijít na svět. Já už jsem vznik nového alba podpořil, co vy? :)

Poslední část koncertu navázala na úvod a z úst Petra Fialy frčela jedna hitovka za druhou. Publikum šílelo, podprsenky létaly vzduchem a sympatický padesátník předváděl na pódiu kousky hodné dvacetiletého. Já společně s Vojckem a Martináčem jsme zodpovědně skákali v kotli a nevzpomínám si, kdy jsem se naposledy tak dobře odreagoval. Opravdu smekám, parádní koncert! :)

Jo a jen abych nezapomněl… Neznám žádnou jinou kapelu, která by se po plnohodnotném dvouhodinovém koncertu několikrát vrátila na plac a hrála ještě dalších 20 minut. Nemluvě o tom, že jdou „po šichtě“ mezi své fanoušky pokecat a dát si pivko. Je na nich vidět, že je hudba opravdu baví a že si to užívají. Na taková vystoupení je radost chodit! :) Mé hodnocení: 5/5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *