1. – 3. oblastní žebříček

Sobota 29.3. – klasická trať (11,5 km / 91 minut)
V kvalitně obsazeném závodě jsem si nechtěl udělat ostudu a jelikož se mělo jednat o slušný běžák, tak jsem si i docela věřil. K mému zklamání se rozhodlo už cestou na jedničku, když jsem ve 2/3 postupu nemohl popadnout dech. Alergie se mi sice už pár let neprojevila naplno, ale něco mě evidetně dráždilo dýchací cesty. Připadalo mi, jako kdyby mi někdo pořádnu utáhnul hrudní pás od sporttestru a mohl jsem využít sotva polovinu plic. Dost mě to tedy zaskočilo, několikrát jsem se kvůli tomu zastavil a celej závod jsem jen lehce odklusal…

Klikni pro zvětšení

Sobota dopoledne 5.4. – krátká trať (5,4 km / 35 minut)
Po lehčím zaváhání na prvních dvou kontrolách jsem se dostal do slušného tempa a jelikož jsem se nechtěl příliš zasekat v ostružinách, tak jsem některé pasáže raději obíhal. Až do výměny mapy jsem byl se závodem celkem spokojen, ale ve druhém kole jsem trochu zaváhal na 2. – 4. kontrolu. Největší chyba přišla v závěru trati, kdy jsem se příliš nesžil s mapařem a hledal kontrolu o trochu dřív. Hloupá chyba, která mě připravila o dobrý pocit z jinak celkem slušného závodu. Bez ní bych dostal od Chrobáka necelé tři minuty, ale takhle to bylo čtyři a půl…
Celkově jsem měl sám ze sebe celkem radost, protože jsem nešel vůbec špatně jak po mapové, tak i po běžecké stránce. Na některých běžeckých postupech jsem Adama dokonce porazil.

Hodnocení výsledku: 6/10

Klikni pro zvětšení

Sobota odpoledne 5.4. – sprint (2,5 km / 14 minut)
Po dopoledním závodu a fotbálku s malejma klukama jsem nebyl zrovna úplně „freš“. Nicméně se jednalo o přebor ve sprintu a přestože se Pavel Brlica s Ondrou Novotým neúčastnili dopoledního závodu, tak jsem si na ně věřil a doufal jsem, že se společně s Víťou Braveným vychybují.
Celou trať jsem proběhnul až na pár drobností čistě. Zklamala mě 5. kontrola, kolem které šli někteří na shromaždiště a měli tak při závodu značnou výhodu. Byla totiž umístěná výrazně výš, než bylo nakresleno v mapě a spodní varianta tak byla výrazně pomalejší. Také jsem měl štěstí, že jsem si všiml nachytávky na 14. kontrolu, kterou spousta lidí pokazila. Celkově hodnotím závod jako vydařený a jen mě trochu mrzí lehké zaváhání při doběhu do cíle. Víťa mě totiž porazil o vteřinu a tu vteřinu bych ve finishi rozhodně našel :) Gratulace Pavlovi, který mě porazil o 12 vteřin a nominoval se do televizního MČR přenosu. Jinak naše ZBM trio deklasovalo zbytek startovního pole o minutu. SK Žabovřesky Brno, zřejmě slušnej oddíl! :)

Hodnocení výsledku: 8/10

Klikni pro zvětšení

Více informací v mém mapovém archivu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *