ONDŘEJ
ŠVIRÁK

Organizuji výpravy po celém světě. Tvořím videa, fotím a také píši blog. Ačkoliv jsem vystudoval fakultu soudního inženýrství, živím se jako vedoucí marketingu a průvodce pro brněnský Expediční klub. Jsem vášnivý běžec a hrdý otec, který rád cestuje do míst, která nejsou pro každého.

Mám za sebou přes 40 výprav po celém světě v roli horského průvodce. Procestoval jsem více než 50 států na 6 kontinentech.

Zdolal jsem celou řadu vrcholů, včetně Elbrusu (5 642 m), Huayna Potosí (6 088 m), Mont Blancu (4 810 m) nebo Dhampus Peaku (6 035 m).

Vstudoval jsem na brněnském VUT bakalářské studium fakulty stavební a magisterské na fakultě soudního inženýrství.

V roce 2017 jsem zrealizoval 26 ultramaratonů ve 26 státech na 6 kontinentech během 1 roku a o rok dříve vytvořil český rekord na GR20.

–  4 × vítěz ultramaratonu dvojic Hostýnská Osma (2013 – 2016)
– 18. místo na UTMB – OCC (2016)
– 2 × vítěz Vltava run (2016, 2017)

– 1. místo MČR družstev (2008)
– 3. místo MČR družstev (2009)
– 3. místo MČR v nočním (2007)
– 5. místo MČR sp. štafety (2016)

S Ondrou jsem byl na podzim v Patagonii a je to kluk šikovnej. Vejlet naplánovanej do detailu, pohodář se spoustou zkušeností, které ochotně předává dál, těším se na další akci v rámci Expedition Clubu pod jeho vedením.
Jirka Arnold​
S Ondrou jsem byla již na třech výpravách. Oceňuji, že v klidu a věcně zvládá krizové situace. Je inteligentní a vtipný. Má spoustu outdoorových zkušeností - vždy jsem se s ním cítila bezpečně.
Kamila Kosinová
Byl jsem s Ondrou na běžeckém kempu ve Španělsku. Líbily se mi tréninky, technická náročnost i převýšení. Ubytování pohoda, parťáci pohoda a pivo taky pohoda. Prostě very najs. Příští rok bych jel zase.
Mirek Turjap
S Ondrou jsem byla minulý rok v Kyrgyzstánu a od té doby společně cestujeme pravidelně. Je to výborný společník, cesty má dopředu pěkně promyšlené a naplánované, je ochotný se přizpůsobit přáním ostatních a je s ním fakt sranda. Vybírá si pěkné destinace, všechno má dobře připravené, takže ani mlha, déšť, sníh nebo teploty hluboko pod nulou vám zážitek nepokazí. Děkuji za společné výlety! Už teď se těším na další dobrodružství.
Kateřina Melicharová
Ondra byl naprosto super průvodce! Jednoznačně bych s ním jela na jakoukoli akci znovu, obzvlášť pak na běžecký kemp. Dostali jsme se díky němu na velmi zajímavá místa a zároveň jsme se nepochybně dozvěděli spoustu nového o běhání, poradil mi i co se týče mého osobního tréninkového plánu. Naprosto perfektní lokalita, trasy byly úžasné. Jednoznačně bych tento typ běžecké expedice doporučila každému, kdo je nadšený do běhání a cestování!
Kája Paterová