WUOC Tour

Po Hostýnské osmě jsem se kromě jednoho volného dne neflákal a bez většího odpočinku pokračoval v dalším tréninku. Fyzicky jsem se cítil dost na pohodu a abych vypadnul z běžeckého stereotypu, rozhodnul jsem se vyplnit zbývající týden (před odjezdem do Chamonix) dvojicí dvoudenních závodů. První z nich se konaly nedaleko Olomouce, jako doprovodný závod pro veřejnost k akademickému MS.

Středa 13.8. – middle (6,3 km / 68 minut)
Do závodu jsem nenastupoval s příliš velkou motivací. Sice pro mě bylo lákavé poměřit své síly s Baptistem Rollierem a Oysteinen Kvaal Osterbem, ale po Hostýnské osmě jsem si příliš neodpočal a hned do toho zase řezal. Už úvodní kontrola naznačovala, jakej to bude fekoš… Na startu jsem přehlídnul upozornění, že se v okolí naší první kontroly nachází nové louky a hned od začátku jsem v tom lítal. Mapa v téhle oblasti opravdu neseděla a navíc bylo kontrola umístěná v ostružinách, kterými jsem se díky startovnímu času 02 prodíral jako první. Třetí „middlový“ postup mě dostal do kolen a já jsem opravdu neměl náladu běžet podobnou trať. Bez přehánění to byla nejošklivější krátká trať, kterou jsem kdy běžel (vyklusal) a jednalo se přesně o ten typ závodu, kde by měli pořadatelé platit závodníky, aby přijeli. Chudák stavitel trati Jára, kterej musel z hovna uplést bič. Netuším, proč se pořadatelé zdráhali udělat v tomto neatraktivním prostoru místo middlu zkrácenou trať nebo klasiku. Raději znovu poběžím hostýnský ultramaraton, než si dát opáčko téhle hrůzy…

Klikni pro zvětšení

Čtvrtek 14.8. – middle (6,4 km / 38 minut)
Po včerejším nemiddlovatém middlu jsem očekával ledasco… Sice se ani tentokrát nejednalo o žádný úžasný terén, ale stavba trati byla daleko nápaditější a celkem se to dalo ťukat. Až na několik menších zaváhání v dohledávce jsem se dokázal vyvarovat větších chyb a se svým výkonem jsem byl spokojen. Oystein mi naložil dvě minuty (čekal jsem víc) a Baptista jsem dokonce porazil. Co na tom, že to (pravděpodobně) šel volně… Cenný skalp, kterej se počítá! :)

Hodnocení výsledku: 8/10

Klikni pro zvětšení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *