Operace obou nohou

Tak jsem včera skončil pod kudlou v příbramské nemocnici a operovali mně obě paty. Už několik let mám problémy s achilovkami a měl jsem tzv. Haglundovu patu, která způsobovala poměrně intenzivní bolest při běhání v oblasti úponu paty a achilovky. Bylo to tak nepříjemné, že jsem z toho začal šmajdat. Na obou patách jsem měl několik milimetrů velké kostní výrůstky, (vzniklé nadměrnou zátěží) které dráždily obě achilovky a tyto výrůstky se musely odstranit.

Po delším tréninku jsem nemohl přes bolest achilovky pořádně chodit a po 90’ závodě jsem měl nohy nateklé takovým způsobem, že jsem nebyl schopný obout civilní boty. Během posledních 6 let jsem vyzkoušel prakticky vše od protahování a fyzio, přes elektroléčbu, laser, podpatěnky, rázové vlny až po změnu bot a úpravy běžeckého stylu. Nic nepomohlo a po narození Medy jsem se rozhodl, že je právě teď ten správný čas na to, abych si dal od sportu a průvodcování pohov a vyřešil tohle dlouho trvající zranění. Už na jaře jsem se domluvil v brněnské soukromé klinice Sport Medica na podzimní operaci. V listopadu jsem měl podstoupit operaci jedné nohy a měsíc na to druhé. Jenže mi bylo měsíc před operací řečeno, že musím kvůli občasné arytmii podstoupit zákrok v brněnské nemocnici a tam je místo až v polovině března. V tu chvíli jsem měl obrovskou zlost, protože plánuji operaci již od jara a přeházel jsem si všechny akce tak, abych mohl být přes zimu mimo. Zákrok jsem tedy ve Sport Medica zrušil a povedlo se mi domluvit s panem doktorem Fundou na dřívějším termínu v příbramské nemocnici. 

Pana Fundu znám už dlouhá léta z orienťáku a operoval se stejným problémem několik mých známých a kamarádů. K mému překvapení mi byl schopný najít volný termín do 14 dnů a doporučil mi operaci obou nohou naráz. Jo, taky jsem teda dost čučel… Nicméně mě pan doktor ubezpečil, že se nejedná o nic nemožného a budu moct zlehka našlapovat s berlemi na obě nohy už den po operaci. Tak jsem si s ním tedy plácl a včera odpoledne mě úspěšně odoperoval oba Haglundy. Dnes ráno jsem se probudil bez extrémní bolesti (stejná jako po těžkém tréninku) a dokázal jsem se pomalu došourat na záchod. Nohy nateklé nemám prakticky vůbec, rány nekrvácí a celkově jsem překvapen z dosavadního hladkého průběhu. Kvůli tréninku jsem si pořídil domů zánovní silničku a hodlám následující týdny jezdit na trenažeru. Běhání bude snad možné za 2 – 3 měsíce. Tak uvidíme a držte palce, ať se tímto zákrokem bolest achilovek úplně vytratí a že jsem si je po tolika letech nepoškodil Haglundem nenávratně… Opatrujte se!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *