Mistrovství Moravy 2014

Sobota 12.4. – klasika (12,6 km / 88 minut)
Při svižném dvoukilometrovém „rozklusu“ na start (4:10 min/km – nestíhal jsem…) jsem se necejtil v ideálním rozpoložení a netáhlo mi to podle představ. Slušně rozběhnutý úvod přibrzdila chyba na osmičku. Následně jsem byl před 11-kou doběhnut Michalem Hubáčkem, se kterým jsem absolvoval třetinu trati. Budu upřímnej když napíšu, že jsem mu jen visel za prdelí a rozhodně nemapoval tolik, jako by se slušelo. Po rovince a do kopce jsem s Michalem neměl problém, ale z kopce jsem byl o třídu horší a měl jsem co dělat, abych na něj příliš neztratil. Cestou na 20. kontrolu jsem se lehce rozsekal a Michal mi cuknul o pár desítek metrů. Následoval lehký seběh, kde se mi nepatrně vzdálil a nadobro mě setřásnul mezi hustníky cestou na 22. Doufal jsem, že chytnu druhý dech a že se na posledních pár kontrol zmátořím. Bohužel se tak nestalo a jelikož jsem byl v závěru pasé jako kalhoty do zvonu, tak jsem se hloupou volbou na předsběrku propadnul ze 4. místa na 7. Škoda, mohl jsem mít v kapse skalp „Víčka reproše“, kterej dost slušně hájil české barvy minulý víkend na svěťáku ve Španělsku… Každopádně mě po doběhu zamrzelo, že jsem nabídnutou situaci nevyužil o něco lépe. Držet s Michalem tempo nebylo nic nemožného, jen se příště musím trochu profackovat a odložit fňukání až do cíle.

Hodnocení výsledku: 7/10

Klikni pro zvětšení

Neděle 13.4. – štafety (7,1 km / 42 minut)
Danáč vystartoval půl minuty přede mnou a jelikož jsem ho po sprintu na mapový start viděl kus před sebou, chtěl jsem ho doběhnout. Bohužel se mi po náběhu do lesa ztratil z dohledu a potkal jsem ho až v cíli. Možná to tak bylo lepší, protože díky absenci sobotního závodu byl běžecky úplně někde jinde a já bych mu nestačil ani náhodou. Rozhodl jsem se přidat se k Petrovi Palátovi, který vybíhal kousek přede mnou a jehož tempo mi přišlo tak akorát. Díky zpackanému postupu na jedničku jsme byli doběhnuti za námi startujícím Slovákem Šmelíkem, jehož tempo nebylo vůbec špatné. V tomhle složení jsme to spolu táhli až do 16-ky, která byla farstovaná nepříliš fér kontrolou. Do této chvíle jsem si hrál na mrtvého brouka, protože jsem neměl po sobotní kláse ideální formičku a spíš jsem čekal na svou příležitost. Ta přišla na diváckém průběhu, kde jsem běžel těsně za Šalátem (startoval s vteřinou ztrátou jako 2.) a Šmelíkem. V tu chvíli jsem si uvědomil, že mou jedinou šancí jak je porazit je namapovat si pečlivě všechny kontroly a urvat je při výběhu do kopce. Závěrečné výběhy jsou má silná stránka a dost jsem si na ně věřil. A tak se taky stalo a v cíli jsem se mohl radovat s několikavteřinového náskoku. Už dlouho jsem neběžel tak mapově dobré štafety a jelikož jsem doběhnul na 5. místě, (startoval jsem 11.) tak jsem byl se svým výsledkem nadmíru spokojen.
Ztráta na Danáče činila v cíli 1:15, což mi rozhodně vyčarovalo úsměv na rtech. Bohužel jsem nakoupil od Vaska 12 vteřin a od Šmelíka 22. Tyhle dva borce jsem mohl sfouknou a těžko jsem se smiřoval se 4. časem na úseku. Každopádně mám sám ze sebe radost, že zatím letos podávám vyrovnané výsledky. Snad mi to vydrží co nejdéle!
Jo a obrovské smeknutím před Chrobákem. Opravdu nechápu, kde se to v něm bere…

Hodnocení výsledku: 8/10

Klikni pro zvětšení

Více informací v mém mapovém archivu. Fotka vypůjčena od Kadeho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *