MČR štafet, družstev

Nechápu, jakej moula dělal kalendář závodů… Podzimní část sezóny byla protáhlejší, než Béďův obrovský břuch a po týdenní nemoci, (kdy jsem si hloupě namlouval, že nemocný nejsem) jsem potřeboval další týden na to, aby se dal zdravotně dohromady a začal kvalitně trénovat. Od klasiky jsem byl běhat jenom dvakrát a to vždy jen tak volně, protože jsem na víc neměl plíce. Při druhém proběhnutí jsem si navíc napíchnul do chodidla klacek tak nešikovně, že jsem si trefil nějakej stupidní nerv a byl jsem rád, že vůbec chodím…

Sobota 11.10. – klasika (7,8 km / 52 minut)
Byl jsem svým způsobem rád, že mi Kuba předává babu s velkou ztrátou na nejlepší… Fyzicky jsem byl na tom zoufale. Mé plíce připomínaly plíce vysloužilého horníka a každou chvíli jsem se zakuckával. Kdyby se nejednalo o poslední dvoj-závod sezóny, navíc o štafety, tak bych raději zůstal doma. První třetinu trati jsem šel celkem slušně a stáhnul jsem pár míst. Hustník před 10. kontrolou byl snad mapařův výmysl nebo co… Vesele jsem ho přefičel a zarazil se až o cestu. Cestou na další kontrolu jsem se motal jako ožrala a nebyl jsem schopný vybrat ideální stopu v zeleném. Vidina povinného úseku mě poněkud rozhodila a i na jednoduchou 15. kontrolu jen ztratil pár desítek vteřin. Největší chybu jsem vyčaroval až v závěrečném pytlíku. Nacházel jsem se v kyslíkáči, nedostatečně jsem se koncentroval na mapu a bota byla na světě.

Hodnocení výsledku: 5/10

Klikni pro zvětšení

Neděle 12.10. – klasika (9,6 km / 64 minut)
Po včerejším nepřesvědčivém výkonu jsem se „nominoval“ až do D družstva. Upřímně mi to bylo dost u zadku mrzelo mě, že mám takovou nechuť závodit… Po drobné šukačce na 5. kontrole jsem však nepřestával bojovat a neustále jsem se snažil jít naplno. Myšlenkami jsem se však nacházel někde trochu jinde a tak nebylo divu, že jsem se prohodil křížení kontrol a objevil se místo na 11. kontrole až na 21. Po chvíli hlasitého sprostého nadávání jsem se profackoval a až na menší drobnosti jsem to dokutálel do cíle bez dalších větších chyb. Vidina burčáku byla silnou motivací! :)

Hodnocení výsledku: 5/10

Klikni pro zvětšení

Fotka vypůjčena od Janči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *