Letní výletování s Elenkou

Celé léto začalo plánováním rekonstrukce bytu. Téma, ze kterého vlasy stávají hrůzou. Naštěstí se nejednalo o náš byt, ale o byt Aničky rodičů. Long short story – rekonstrukce se povedla, ale dva lidé ze tří, kteří na bytě pracovali již nejsou mezi námi a třetí má v noze osm šroubů. A to se spolu ani navzájem neznali a každého náhodou postihlo jiné neštěstí. Že se to do článku na téma „výletujeme s Elenkou“ tak úplně nehodí? Asi ne, nicméně byla to tak šokující věc, která nás zasáhla, že cítím potřebu si to někam poznamenat… A teď již z veselejšího soudku!

Vyrazili jsme poslední červencový víkend na chatu k přehradě Bystřička, kde si Anička rozřízla o sklenici prst a bylo to na šití. Sorry! Chtěl jsem vlastně začít nějakou veselejší historkou. Tak třeba touhle. Sousedi nám půjčili nafukovacího plameňáka a s Elenkou jsme se po přehradě proháněli sem a tam. Také jsme si od sousedů půjčili paddleboard, takže jsme dávali s plameňákem závody. Potěšila také seznamovačka s místnímu rybáři, se kterými jsme měnili flašky alkoholu za ryby. Když jsme zrovna netrajdali po horách a neproháněli plameňáka, koukali jsme na olympiádu. Tak emotivní fandění Krpálkovi, Prskavcovi a českým tenistkám jsem již dlouho nezažil. Skvělá atmosféra a rád na tuhle akci vzpomínám!

Následovala přebalovačka věcí a hurá za rodiči do Sokolova! Podnikli jsme výlet do Lokte, okoštovali pár pramenů ve Františkových a Mariánských Lázních, opekli špekáčky a Elča vyrazila s mými rodiči na svou první cyklo vyjížďku. Já si tam bouchl jednu etapu Trail Tour, která se konala přímo v Karlových Varech a celkově jsem měl z návštěvy rodného Sokolova dobrý pocit. Malá byla také nadmíru spokojená, protože babičku s dědou zbožňuje a navíc mají na zahradě super houpačku se skluzavkou. Splněný dětský sen!

Další víkend byl poněkud smutnějšího charakteru. Na podzim roku 2021 mi zemřela babička a bohužel nebyla kvůli covidu možnost se sejít s celou rodinou a uctít její památku. Poslední rozloučení tak proběhlo ve Valašské Polance až v polovině srpna. Babička je uložena na moc hezkém místě s prima výhledem a ve společnosti svého manžela. Dědu jsem bohužel neměl moc šanci poznat, protože zemřel ještě v době, kdy jsem byl malý špunt. Jeho cestovatelské deníky mi však daly prvotní impuls k psaní tohoto blogu a doufám, že se oba mají tam nahoře dobře. Milá akce plná vzpomínek v širokém rodinném kruhu.

Aby toho výletování nebylo málo, vyrazili jsme hned v zápětí do rakouského Hochschwabu. A byla ta bomba! Jeli jsme sem společně s dalším párem a jejich malou dcerkou, takže si měla naše dvouletá Elča s kým hrát a všem se nám to naše horské procházkování moc a moc líbilo! Pokud hledáte opravdu hezké horské místo bez milionů turistů v rozumné dojezdové vzdálenosti od Brna, tak je Hochschwab jasná volba. Velká paráda a nemůžu se dočkat, až se sem opět vrátím.

Prázdninový kolotoč zakončila skvělá svatba Jany Knapové a Petra Stehlíka, která se konala v Jeseníkách. Kdo by to byl tušil, že malá vydrží být vzhůru až do jedná a že celou akci budeme s Aničkou ve čtyři zavírat! Parádní svatba, která neměla chybu! Přejeme novomanželům hodně štěstí do života a posíláme velkou gratulaci.

Úplně poslední prázdninovou akcí byl víkendový výlet na chatu do Ostravice k Martinovi Ksandrovi. Jelikož chata leží mezi Lysou Horou a Smrkem, byl plán jasný. Ideální terén na proběhnutí a nebýt té miliardy lidí na Lysé, tak se mi tu opravdu moc moc líbí! Hory krásné, ale totální Václavák. Do toho mě opravdu fest bolela achilovka. Asi není zvyklá, že si ráno bouchne 25 kiláků s kilometrovým převýšením a odpoledne podniká podobně náročný výlet s děckem na zádech. Chvílemi jsem měl chuť brečet a musel jsem se pořádně protáhnout, abych to dal. Na akcemi nabité prázdniny navazoval přesun do našeho oblíbeného Španělska, kde jsme si užívali poslední teplé dny roku 2021. Trochu mě sice mrzelo, že jsme se nevydali v létě dokončit rozdělaný přechod Fatry z minulého roku, ale situace kolem covidu cestám na Slovensko příliš nenahrávala. Každopádně jsme si i tak užili spoustu zábavy a máme velkou radost z Elenky, která už není jen ubrečený uzlíček, ale stává se právoplatným parťákem naší tříčlenné smečky.

1 thought on “Letní výletování s Elenkou

  1. Pingback: Souhrn roku 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *