Když chceš létat, neptej se slepic

Věděli jste, že orgasmus prasete trvá 30 minut? „V příštím životě chci být prase,“ říkám si v duchu a přitom se nechávám unášet gravitací. Padám do neznáma a přitom zběsile myslím na prasata v naději, že tím zvýším své reinkarnační šance. Následuje škubnutí, rána o stěnu a ticho. „Uff, tentokrát to dobře dopadlo a Mára mě chytil… Ale co mi to teče po ruce? Sakra, kde se tady vzal kečup?!“

Když vám to na lezecké stěně ujede, nesnažte se hmátnout po laně v domnění, že na poslední chvíli cvaknete expresku. Může se vám totiž stát, že se vám kolem ruky udělá smyčka a vy plnou vahou spadnete o tři metry níže do lana, ve kterém máte strčené prsty. V lepším případě skončíte s naraženinou nebo se zlomeninou. V tom horším si vyhodíte rameno nebo vám může lano amputovat prsty. Auuu…

ruka

Někde jsem slyšel, že se v životě člověk učí nejdřív chodit a mluvit, aby se později učil sedět a držet hubu. Trefný… :) Momentálně se učím znovu mluvit, protože 12.5. budu mít přednášku v Expedition Clubu o výstupu na Mont Blancu a o Ultra-Trail du Mont-Blancu. Nikdy jsem před větší skupinou lidí nepřednášel, takže to bude dost zajímavá zkušenost. Inu, nejhorší je smrt z vyděšení! :)
Když jsme u toho Expedičáku, tak mám vypsané dvě první akce. Začátkem srpna budu provázet pár oveček po Francii, Švýcarsku a Itálii a v září se podívám na Korsiku. Začíná se mi ta brigáda snů celkem slušně rozjíždět! :) Jo a ohledně brigády… Podařilo se mi sehnat flek v nově otevírané prodejně Hanibalu v Brně. Několik měsíců jsem nemohl sehnat praxi v oboru soudního znalectví, tak aspoň budu v létě dělat něco, co mě baví. Předminulý týden jsem strávil dva dny na pobočkách v Praze a nemůžu si tu hanibalí partičku „pošuků“ vynachválit :)

dort

A abych nezapomněl, tak jsem zase o rok starší a má játra přežila další pokus o alkoholový atentát :) Čtvrt století jsem oslavil pojídáním 25 lahodných cupcaků z dílny Hanky a Kláry, které evidentně dbají na mou hladinu glykemického indexu. Oslava proběhla ve vší počestnosti a jako bonus jsme od pivovaru Pegas dostali soudek jejich zlatavého moku. Na následujícím videu můžete vidět v jakém duchu celá akce proběhla :)

Orienťácká sezóna se nám už taky rozjela naplno a nějakou prapodivnou souhrou náhod jsem se vyšplhal v rankingu na své životní maximum (32. místo). Díky tomu jsem se také se poprvé v životě probojoval do elitní kategorie na MČR ve sprintu, které se koná tento víkend. Jinak mi to zatím letos běhá poměrně houpačkovitým stylem. Zaznamenal jsem s klukama svou historicky první bednu z ČP štafet, týden na to jsem byl třetí na moravských Béčkách a poslední víkend jsem zase pro změnu podal dva průměrné (spíše podprůměrné) výsledky na Českém poháru. Nicméně sezóna je ještě dlouhá a kromě orienťáku se teď pečlivě připravuji na další netradiční výzvu – Vltava run. Kluci z BTčka nás oslovili, jestli bychom neměli zájem přidat se do jejich našlapané štafety a pokusit se o vítězství v tomto netradičním závodě. Jsem zvědavej, jak rychle budu schopnej odkroutit 3 × 10 km na silnici. Navíc máme v týmu i taková esa, jako pana Kamendu, Šuldíka a Chlupa. Dreams come true, nemůžu dospat! :)

DSC_7620

Aby toho nebylo málo, tak musím během následujících 11 dnů splnit všechny zápočty a zkoušky. V pondělí 16.5. totiž letíme s Milanem do Gruzie na Kavkaz a budeme se pokoušet o výstup na Kazbek (5 033 m). Když píšu pokoušet, tak tím opravdu myslím pokoušet, protože počasí na Kazbeku je zatím dost o hubu a kdo ví, jak nakonec celá akce dopadne. Hláška typu: „…a heavy fall of snow, heaviest during Tue night. Extremely cold (max -14°C on Tue afternoon, min -17°C on Sun afternoon),“ nás příliš neuklidňuje. Ostatně jenom během pondělí má nakydat metr čerstvého sněhu. Ale co, já si na Kazbeku nepotřebuju nic dokazovat a případně si udělám hezký výlet k meteostanici tak, jako tomu bylo minulý rok :)

pocasi

Už jste slyšeli o Hannah grantu? Pokud máte v plánu nějakou zajímavou akci na kterou byste potřebovali materiální vybavení, tak neváhejte a zkuste své štěstí na tomto webu. Hannah má v plánu rozdělit 1 000 000,-Kč mezi 25 projektů a já doufám, že se jim můj projekt přeběhu GR20-ky zalíbí a společně s Chlupem budeme mezi hrstkou šťastlivců. Uvidíme! :)
Poslední novinkou je fakt, že jsem se konečně uráčil dostříhat video z velikonočního Bulharska. Žádné veledílo, ale na oprášení vzpomínek se bude hodit… :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *