Gastronomická lahůdka v centru Prahy

Když jsem jel v úterý z Brna domů do Sokolova, zastavil jsem se v Praze a skočil s jednou kamarádkou na oběd do vyhlášené restaurace V Zátiší. Tento podnik patří dle Maurerova výběru (nezávislého průvodce po nejlepších restauracích v republice) do top 10 podniků a nutno podotknout, že naprosto oprávněně. Velice rád si rozšiřuji kulinářské rozhledy a jelikož má drahá společnice dostala k Vánocům dárkový poukaz na Grand Restaurant Festival, tak jsem si nemohli nechat ujít příležitost, vyzkoušet některý netradiční pokrm. Ostatně motto festivalu: „Nejezte, nepijte a nežijte blbě!“ hovoří za vše… :)

KLIKNI PRO VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKU

Hned při vstupu si uvědomíte, že se jedná o opravdu luxusní restauraci a v duchu jsem si nadával za svou neprozíravost, když jsem nezanechal svou poloprázdnou krosnu v autobusové úschovně zavazadel. Nicméně milou obsluhu tento fakt nepřekvapil, ochotně se nám postarala o naše svrchní vrstvy oděvu a dala nám na výběr z několika možných stolů. Během pár minut nám přinesli jídlo, které jsme si objednali na základě festivalového menu. Jednalo se o sous-vide vepřová líčka s kořenovou zeleninou, pyré z pečených brambor zalitými omáčkou z červeného vína. Že to zní hrozně lákavě a nevíte, co si pod tím představit? Hm… tak to máte tak trochu smůlu, protože jsem si výsledné mistrovské dílo zapomněl vyfotit. Nicméně se Vám ho pokusím alespoň trochu přiblížit.

Kvalitní ingredience ve spojení s vysoce kvalifikovaným kuchařem prostě nemůžou dopadnout špatně!

Po netradičním gastronomickém zážitku jsme se přesunuli do jediné kubistické kavárny na světě – Grand Café Orient. Jelikož jsme si museli vyrovnat glykemický index, tak si slečna dala čokoládový fondán v marzipánu:

a já (jako velký sportovec pracně si hlídající svou tělesnou váhu…) jsem raději zůstal při zemi a zvolil vysoce zdravý a na vitamíny bohatý mrkvový dort.

Ve výsledku se jednalo o velice příjemné odpoledne strávené s milou společností a perfektním jídlem. Rozhodně navštivte stránky Grand Restaurant Festivalu a pokud budete například na letošní Vánoce hledat inspiraci na dárek pro své nejbližší, určitě festivalovým poukazem nešlápnete vedle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *