Design webu

Když jsem se zamýšlel nad tím jak by měl můj blog vypadat, tak mi šlo především o dvě věci. V první řadě musí být stylový, ale ne přeplácaný a za druhé by měl být originální nejen z hlediska vzhledu, ale i obsahu. Je mi samozřejmě jasné, že se člověk nikdy nezavděčí všem a vždycky se najde nějakej chytrolín, kterej bude mít řeči na cokoliv… :)

1. Tento vzhled byl naprogramován především pro prohlížeč Chrome a nezaručuji 100% funkčnost pro Explorer, Firefox a Operu. Nicméně si nemyslím, že by se v jiných prohlížečích měly vyskytovat nějaké větší problémy.

2. Minimální rozlišení na kterém jsem blog testoval bylo 1024 / 768 a při nižším rozlišení může docházet k chybám především spojených se zobrazením postranního menu.

3. Pozadí na hlavní straně ukrývá „vychytávku“ ve formě procházení náhodně zobrazovaných obrázků pomocí šipek na klávesnici. Každá fotka je pro mě svým způsobem důležitá a má určitý význam.

4. Levé menu se po kliknutí na šipku zasune, což například umocní dojem při prohlížení obrázků.

5. Přestože nejsem příznivcem čtením webu v režimu celé obrazovky, (klávesa F11) tento design je právě k tomuto účelu stvořený a určitě si zkuste projít úvodní stránku při spuštění tohoto režimu a při zasunutí postranního menu (viz předchozí bod).

6. S velikostí obrázků bohužel souvisí nechvalná doba načítání. Nebral jsem ohledy na čtenáře s horším připojením k internetu a je dost dobře možné, že se ne každému zobrazuje úvodní strana správně. Nicméně na další stránky jsem použil statické pozadí, které není příliš veliké.

7. Jakmile doléčím dětské nemoci designu, tak se vrhnu na konverzi webu na mobilní zařízení.

8. Tvorba vzhledu mi zabrala celý týden práce, přičemž jsem skoro celý poslední den četl články o typografii (grafické řešení písma) a jejím vlivu na člověka. Velmi mě například zaujal tento názor: http://socialtriggers.com/best-font-website/. Snad budete s výsledkem spokojeni! :)

9. Pokud se Vám cokoliv špatně zobrazuje nebo máte libovolné připomínky, určitě mi napište buď do komentářů nebo na mail. Díky! ;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *