Akademické MČR

Akáda = kalbička. Říkejte si co chcete, ale každoročně vnímám univerzitní MČR jako kalící generálku před prvními prázdninovými závody. Pidis nastavil loni (coby hlavní pořadatel) laťku set sakra vysoko, a tak byl jsem teda letos opravdu zvědavej, co na nás kluci liberecký připraví.

Čtvrtek 26.6. – middle (4,4 km / 42 minut)
Mapa z roku nežer chleba, žádnej mapník a špatně postavená kontrola. Když si k tomu připočtu neuvěřitelnou ignoranci vedoucího našeho VUT týmu, pana Adamíka, tak jen doufám, že aspoň ta večerní kalbička bude mít koule. Terén i tratě jsou sice zajímavé, ale nekvalitní mapa hrozně zabíjí celkový pocit ze závodu. Navíc vzhledem k tomu, že jsem se při středečním předkalení v Praze prochladil, tak mám v krku jak v polepšovně a fyzicky mi to příliš netáhne. Mapově se jedná o lepší průměr a kromě nepozornosti na 10. kontrole a nepochopení dohledávky u 13. kontroly to nebylo zase tak špatný.

Hodnocení výsledku: 6/10

Klikni pro zvětšení

Pátek 27.6. – klasika (10,4 km / 101 minut)
Akádová kalbička patřila letos k těm slabším, takže jsem si zahrál na prestižáka a šel spát chvíli po půlnoci. Doufal jsem, že se aspoň trochu vybacím pár bacilů. Zázrak se bohužel nekonal a ráno jsem začal tuberácky kašlat a zajímat se o to, čím bych se mohl proti-nemočně nafetovat. Jelikož nejsem žádná holá prdel, tak jsem vyrazil na trať s taktikou, že případně uvisím za mnou startujícího Víčka nebo bejka Víťu. Víčka jsem neviděl a po zpackané dohledávce u šesté kontroly (tímto zdravím revizora mapy) na mě začal fuňet blonďatý rychlík. Chvíli jsem se ho držel, ale kromě cest a seběhů jsem na něj fyzicky ztrácel a musel ho nechat cuknout. Zkouškové mi překvapivě moc fyzičky nedodalo… S blonďákem jsem se znovu setkal u 18. kontroly a definitivně mi cuknul na 23. Tou dobou jsem už byl prošitej jak dečka mojí babičky a svůj neveselý výsledek jsem podtrhl nejen špatnou volbou nad předsběrku, ale navíc i nešťastným odbočením na rozcestí před kontrolou. Celkový pocit ze závodu nic extra, ale to se dalo vzhledem k mému zdraví a nedostatečnému tréninku předpokládat.

Hodnocení výsledku: 3/10

Klikni pro zvětšení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *