5. a 6. ŽA Odranec

Tropická předpověď naznačovala, že nás čeká opravdu horký víkend. Nemůžu říct, že by mi teplé počasí vyloženě sedlo, ale zvládám ho regulovat o něco lépe než většina soupeřů. Přestože mi při takovém pařáku připadá, že se v lese neskutečně vleču, tak je to oproti ostatním pořád slušné tempo.
Každý pátek před republikovými závody si stanovuji několik základních pravidel, které jsou pro zvládnutí daného typu terénu klíčové. Pro uplynulý víkend na Vysočině jsem si vypsal tohle:

1) při odběhu od kontroly si vždy pečlivě zkontroluj buzolu!
2) drž přesný azimut od objektu k objektu
3) snaž se neustále vědět, kde se přesně nacházíš
4) pokud si budeš jistý svou polohou a nebudeš muset nic řešit, tak to per na max!
5) před každou těžší dohledávkou zpomal a jasně si uvědom, na který objekt nabíháš

Těmito radami jsem se v obou závodech dokázal řídit pouze v úvodní část trati. Jak na klasice, tak i na middlu jsem se ve třetině závodu pohyboval na druhém, resp. prvním místě a bohužel jsem nedokázal udržet ideální koncentraci až do cíle.

Sobota 7.6. – klasika (13,7 km / 98 minut)
Pocitově jsem se necítil zrovna ve formě, ale podle mezičasů jsem šel až do 10. kontroly slušný závod. Právě 10. kontrola mi hodně podrazila sebevědomí, protože jsem většinu postupu neměl ponětí o své poloze a z této nejistoty jsem se nebyl schopný dostat celý zbytek trati. Obrovská chyba na 11. kontrolu mě jen v této nejistotě utvrdila… Z mapy se kontrola nezdá být příliš těžká, ale bílý les byl ve skutečnosti světle zelený a terén byl dost nepřehledný. Spousta pěšinek a průseků jsou v tomto typu terénu špatně viditelné a lehce je přeběhnete. Navíc jsem po tom nekonečném točení volantu odběhnul od kontroly na druhou stranu a musel se vracet. Asi se na ten orienťák opravdu nehodím :) Ani ve zbytku trati jsem se nevyvaroval několika chybám a celková nejistota jen podtrhovala průměrný výsledek…
Jo a příště si večer před klasikou nebudu dávat „bezednou mísu“ zeleninového salátu s kukuřicí! Měl jsem co dělat, abych se na trati nepos*al! :-D
Z 20. kontrol jsem 5 postupů vyhrál a na dalších 3 jsem byl buď 2. nebo 3. Vzhledem k tomu, že jsem ve výsledku skončil až 22. tak to je obrovská známka nevyrovnanosti!

Hodnocení výsledku: 4/10

Klikni pro zvětšení

Neděle 8.6. – krátká trať (6,1 km / 39 minut)
Do nedělního závodu jsem nastupoval s myšlenkou, že si musím velice pečlivě kontrolovat odběhy od kontrol a běžet od objektu k objektu. Tahle taktika se mi rozhodně vyplatila a i přes několik menších zaváhání jsem se vyvaroval větší chybě. Největší hloupost jsem udělal na 12. kontrole, když jsem neviděl posed u cesty a mylně jsem se domníval, že jsem vpravo od kontroly na rozhraní porostů. Chyba na necelou minutu, která mě dělila od bramborového umístění. Všechna ostatní zaváhání byla způsobena mapovou nejistotou, konkrétně třikrát jsem uhnul ze svého (správného) směru a naběhnul jsem na cizí kontrolu. Měl bych si víc věřit! Po sobotním závodě aspoň lehká náplast na pošramocené sebevědomí. Jinak až příště uvidím fotografa blokujícího svým velkým pozadím výhled na kontrolu, tak mu nakopu zadek! (viz. kontrola č. 9)

Hodnocení výsledku: 7/10

Klikni pro zvětšení

Více informací v mém mapovém archivu. Fotka vypůjčena od Kadeho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *