4. Český pohár štafet + 3. ŽA Česká Třebová

Sobota dopoledne 24.5. – štafety (7,6 km / 49 minut)
Po nepovedeném minulém víkendu jsem si potřeboval spravit reputaci. Vzhledem k tomu, že jsem běhal celý týden velmi slušné časy, chtěl jsem svou běžeckou formičku využít naplno. Co na tom, že jsem měl za posledních 14 dní 6 zkoušek a v průměru naspal 5 hodin za den. Já sám jsem na sobě žádnou velkou fyzickou únavu nepociťoval a byl jsem zdravě vyhecován podat co možná nejlepší výsledky…
Štafety jsem letos běhal poměrně slušně. Věřil jsem tomu, že na druhém úseku předvedu rychlou stíhací jízdu a vytáhnu nás o několik míst nahoru. Trochu jsem ale podcenil úvod trati a nezačal jsem zrovna s velkou jistotou. Nedělalo mi problém se před těžkým postupem zastavit na místě, pečlivě si namapovat a až teprve potom se naplno rozběhnout. Bohužel mi kontroly nenaskakovaly podle plánu. A když už jsem v rychlejších pasážích konečně natáhnul krok, tak to vždy skončilo chybou z nepozornosti. Při domácí přípravě jsem od závodu čekal něco trochu jiného a zaskočila mě podmáčená běžecké podložka. Několikrát jsem si dal na hubu a celkově jsem byl závodem negativně překvapen.

Hodnocení výsledku: 3/10

Klikni pro zvětšení

Sobota odpoledne 24.5. – sprint (2,3 km / 12 minut)
Jak je sakra možný, že na celorepublikovém závodě v nejpočetněji obsazené kategorii nejsou k dispozici samostatné popisy kontrol a jsou vytištěny jen na mapě?! Od kdy je podstata orienťáku založená na tom, že má člověk na každé třetí kontrole dvakrát otočit mapu a pak se snažit co nejrychleji znovu najít?! Vždyť to naprosto demoralizuje samotnou podstatu sprintu! A to ani nemluvím o tom, že v pokynech nebylo ani slovo o uzlové kontrole a že po doběhu do cíle člověk musel čekat 20 minut v dešti na vyčtení čipu. Všechny tyhle nepříjemnosti se samozřejmě stávají a dají se pochopit. Ovšem když se pořadatelé tváří, jako že se nic neděje a ani nejsou schopni se za svůj zpackaný výkon omluvit, tak jde celkový pocit ze závodu do háje. Na druhou stranu bylo fajn vidět mapaře v roli stavitele tratí, čímž se pořadatelé vyhnuli nešikovně umístěným kontrolám (tak jak bývá zvykem) a příjemně mě také překvapily směrné časy. Takhle by to mělo vypadat pokaždé, když se dopoledne běží štafety! ;)
K mému výkonu… Běželo se mi dost slušně, ale nedokázal jsem se vyvarovat několika školáckým chybám. Největším kiksem byl špatně zapamatovaný odběh od kontroly. Prostě a jednoduše jsem otáčel mapu, (čtení kódu kontrol) zapomněl správně odbočit a oběhnul panelák navíc. Jasně, celá kategorie měla stejné podmínky a bylo jen na nás, jestli zariskujeme a nebudeme číst kódy vůbec nebo jestli to vezmeme zodpovědně. Každopádně se znám natolik dobře, že si to bez popisů kontrol nelajznu a ve výsledku tento fakt dost podstatně ovlivnil můj výkon.
Jinak mě mrzelo, že jsem musel v sobotu večer odjed zpátky do Brna kvůli učení… Nedělní štafety vypadaly podstatně lépe, než ty sobotní. Navíc bylo slušné vedro, se kterým se dokážu celkem obstojně popasovat a ostatním dělá problémy.
No co, vyhraju si jinej závod! :)

Hodnocení výsledku: 4/10

Klikni pro zvětšení

Více informací v mém mapovém archivu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *