3. Český pohár štafet + Velikonoce

Neděle 27.4. – štafety (7,5 km / 42 minut)
Pocitově jsem nešel úplně na krev, ale spíš mapově kontrolovaně (teda až na tu dětskou 9-ku:) a zaskočila mě sfouklost některých závodníků. Hodně jsem těžil ze své nočákové absence… Mile mě překvapilo, že jsem se dokázal na startu zastavit a pořádně si namapovat jedničku. Škoda, že jsem takovou rozvážnost nepředváděl už před pár lety. Jinak naprostá spokojenost s druhým časem na úseku! Pocitově jsem nešel žádné mega bomby a ty necelé tři minuty, které mi na dálku nadělil Ňuf (na svém úseku), určitě nebyly nehratelné. Únavička z nočáku byla asi opravdu znát a pochybuju o tom, že si někdy v dohledné době opět namažu Chrobáka s Danáčem :) Každopádně jsem chtěl dosáhnout uznání, že jsem měl běžet Béčkovou štafetu, což se mi díky posunu z 11. místa na 3. flek, celkem povedlo. Kompletní komentář zde.

Hodnocení výsledku: 8/10

Klikni pro zvětšení

17. – 21.4. Velikonoční soustředění Lučany nad Nisou
Letošní Velikonočko se konalo nedaleko závodního prostoru MČR štafet a družstev 2013 a MČR na krátké trati 2010. Jednalo se o opravdu luxusní terény, plné různorodých tvarů a morbidně vyhlížejících kopců. Tatíček Libor nám s neuvadajícím nasazením servíroval tři tréninky denně, přičemž naprostou většinu kontrol sám také stavěl. Klobouček!
Své výsledky bych hodnotil jako průměrné. Největší kopanec do zadku jsem dostal na měřeném sprintu a na okruzích. Právě výše zmíněné okruhy nejvíce trpěly několika špatně umístěnými kontrolami (hehe, tohle zrovna nebyla Liborova práce…), místy nepřesnou mapou a chladným dešťovým počasím. Bez jediného zaváhání jsem absolvoval pouze úvodní sprint a uspokojivý pocit jsem měl také z vrstevnicovky. U ostatních tréninků jsem se vždy dopustil většího či menšího zaváhání. Každopádně se jednalo o nejhezčí soustředění za poslední roky a dodalo mi potřebné sebevědomí do další části sezony.
Mapy: kombo-tech, krátká trať, souboje, štafety

Klikni pro zvětšení

Více informací v mém mapovém archivu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *