2015 – Vasaloppet, Elbrus, Trail du Mont-Blanc

Když jsem se letos ve sněhové vichřici potácel z vrcholu Mont Blancu, neustále mi hlavou znělo několik vět: „Nemůžu přece tady zemřít. Je tolik věcí, které jsem ještě nikdy nedělal a nevyzkoušel! Jak je možné, že jsem si to neuvědomoval dřív?! Jestli to přežiju, tak se začnu víc řídit srdcem, nikoliv rozumem…“

Díky tomu frajerovi s křídlama, co při mně v těhle chvílích stál a který mi svým způsobem otevřel oči. Nemůžu říct, že by mě tahle příhoda obrátila život naruby, ale každopádně jsem začal řadu věcí vnímat trochu jinak. Kromě toho, že jsem začal brát věci s daleko větším nadhledem, naučil jsem si vážit maličkostí. Tenhle extrémnější způsob trávení volného času mi nalil čerstvou krev do žil a s odstupem času jsem si uvědomil, že to je cesta, kterou se chci ubírat i nadále. Přeloženo do sportovečtiny – i příští rok chci závodit v ultralaufech a lézt po horách.

Kde vůle neschází, cesta se nachází.
Jizerská 50, Vasův běh, výstup na Gerlach, Jesenická stovka, Hostýnská osma, výstup na Elbrus a CCC (Courmayeur – Champex – Chamonix). To je prvotní nástřel akcí, kterých bych se chtěl v roce 2015 zúčastnit nebo na které jsem se už přihlásil. Můj čtyřletý bakalářský obor se nezadržitelně chýlý ke konci a jelikož netuším, jestli udělám přijímačky na inženýra, snažím se toho letos stihnout co možná nejvíc. Špatná zpráva je, že čas letí. Dobrá zpráva je ta, že já jsem jeho pilot :)

Jizerská 50 (leden) – chtěl jsem ji absolvovat už loni, ale nebyl sníh. Letos to žádná sněhová hitparáda také není, ale já neztrácím optimismus a věřím, že se závod nakonec uskuteční. Startuji z první vlny, tak snad se příliš neztrapním! :)

Vasák (březen) – zájezd do Švédska s Brkem, který je pro mě velkou neznámou. Vidina 90 km soupaže mě donutila tahat od října gumy a posilovat téměř každý den. Navíc jsem navštěvoval hodiny TRX a hned následně chodil na boulder, takže nějaká ta síla tam určitě je. Bude to stačit?

Výstup na Gerlach, 2 654 m (duben, květen) – přeložená akce z letošního podzimu, kterou bych chtěl podniknout s Veganem a Milanem. Žádný vylomeniny, jen za dobrého počasí, s úsměvem na rtech a za asistence členů ČHS.

Jesenická stovka (květen) – 2.5.2015: Pražský maraton, Perun SkyMarathon, Jesenická stovka a obhajoba bakalářky. Jedno z toho určitě klapne a zatím se nejvíce přikláním k J100.

Výstup na Elbrus, 5 642 m (červen až srpen) – lákadlo, pokora a respekt. Podle některých nejvyšší hora starého kontinentu, která patří do projektu Seven Summits (Koruna planety). Tenhle trip nebude zadarmo už jen z hlediska shánění víz, dopravy, předpovědi počasí a aklimatizace. Navíc se jedná o Rusko…

Hostýnská osma (srpen) – srdcový závod, který mě přivedl k ultra. Buď budu chtít zkompletovat vítězný (týmový) hatrick nebo se letos pustím do kategorie jednotlivců. Úžasná akce, na kterou se moc těším!

CCC – Courmayeur – Champex – Chamonix (srpen) – jelikož chci v roce 2016 startovat na jednom z nejtěžších ultra trailů světa – UTMB (170 km / 10 000 m), musím nejdřív okusit atmosféru jeho menšího bratříčka CCC (101 km / 6 100 m). Díky letošním výsledkům jsem se kvalifikoval do slosování o startovní číslo a přestože mé šance nejsou příliš vysoké, tak nepřestávám věřit svému štěstí. Výsledky se dozvím během následujících 3 týdnů ;)

Mým největším cílem je však přežít všechny tyto akce bez zranění, dokončit bakaláře a být sám se sebou spokojenej. Už dávno jsem si uvědomil, že nemůžu vždy vyhrát, ale pokaždé se mohu naučit něco nového. A právě touha po něčem novém mě žene kupředu :) Obrovskou neznámou je také škola. Z našeho oboru se do inženýrského studia letos nedostala více než polovina lidí a v takovém případě bych odjel někam do ciziny za prací. Koncem března si podávám žádost o pracovní vízo někam do exotiky (Nový Zéland, Havaj?) a podle výsledků přijímaček se rozhodnu co dál. Každopádně je spousta jiných akcí, které úplně nevylučuji. Mám ještě nevyřízené účty s Beskydskou sedmičkou a některé závody Horské výzvy také neznějí špatně. Každopádně jsem rád za to, že se mi podařilo ukončit 5 předmětů ze 7 ještě před Vánoci (před začátkem zkouškového období) a pokud půjde všechno podle plánu, tak budu mít od 7. ledna měsíční prázdniny, které hodlám obětovat tvrdému tréninku a psaní bakalářky. Chci se totiž v květnu vyhnout časovému (bakalářskému) presu a taky si trochu zazávodit. Právě proto jsem si naplánoval, že to letošní zkouškové vezmu tak trochu hopem a ono to zatím překvapivě vychází… :) Jak se říká: „Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.“ Dobrej život, díky za něj! :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *