#18. výzva – Rumunsko. Výsadek do neznáma (nedokončená výzva)

Minulý víkend jsem pod záštitou Expedition clubu pořádal výsadek. Princip je jednoduchý – nejdříve chudáky účastníky oberu o věci, pak jim zavážu oči a vypustím je s tajuplnou obálkou do neznáma, kde se musí po dobu 24 hodin sžít s domorodcema, plnit obodované úkoly a dostat se na místo srazu. No a zatímco se naši milí účastníci trápí uprostřed divočiny, já si jdu zaběhat po horách.

img_2801

Tentokrát se jednalo o Rumunsko a jelikož jsem celou akci plánoval tak nějak narychlo, neměl jsem příliš času zkoumat, kde přesně zrealizovat svou 18. výzvu. V oblasti nedaleko výsadku jsem se nacházel už v květnu a velice mě zaujala transfagarašská magistrála. Řekl jsem si tedy, že bych si mohl zaběhnout ultramaraton na Fagaraši a při té příležitosti se podívat na nejvyšší horu Rumunska – Moldoveanu (2 544 m). Jenomže kvůli absenci selského rozumu jsem dost nepříjemně narazil… Místo startu výběhu bylo poněkud dál, než jsem si z května pamatoval a vzhledem k celonočnímu řízení jsem měl podobně střízlivý pohled, jako náš drahý pan prezident. Výsledek byl ten, že jsem měl cca 5,5 hodiny na zrealizování ultramaratonu, což je v tak technicky náročném terénu (jako je Fagaraš) velice náročné. Během 16 km jsem naběhal 2 250 m převýšení a za silného větru jsem si uvědomil, že jsem si vzal na paškál až moc velké sousto. Sečteno podtrženo – na úspěšné zrealizování své 18. výzvy si budu muset počkat na Nepál   :-)

1-4

1-5

1-7

Každopádně se jinak výsadek nadmíru povedl. Přihlásilo se mi dohromady 6 osob (polovina kluci a půlka holky), které utvořili dohromady 3 týmy. Každé družstvo jsme vysadili na jiném místě a první noc museli přečkat ve vesnici vysazení. Jeden tým dokonce přespal u babičky, která je zapsaná v Guinnessově knize rekordů, jako nejstarší žena skákající paragliding! :-D Jiné dvojici se v rámci výsadku podařilo stopnout vlak… Taky pecka :-) Zkrátka a dobře jsme si všichni víkend parádně užili a ve výsledku mi zase až tak moc nevadilo, že se mi nepodařilo výzvu zrealizovat.

1-6

1-3

1-2

1-1

Když uspějete, tak dost často nevíte, proč jste uspěli. Když se vám něco nepovede, tak najednou máte šanci naučit se něčemu dalšímu a být další den lepší a lepší. Otázkou jen zůstává, jestli máte morálku na to, abyste zkoušeli věci stále dokola i v případě, když se vám nedaří… 


Fotky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *